15 Yaşında Kıskançlık Cinayeti! Sözde Sevgili Tutuklandı, Baba Serbest

Olayın Detayları

İddiaya göre, U.E.Y. ile H.Ç.Ç. arasında kıskançlık nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma sırasında U.E.Y., 15 yaşındaki H.Ç.Ç.’yi 30 kez bıçaklayarak öldürdü. Çevredeki insanların durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesi üzerine, olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, genç kızın hayatını kaybettiğini belirledi.

Gözaltılar ve Soruşturma

Cinayet şüphelisi U.E.Y. ve H.Ç.Ç.’nin babası İ.U.Ç. gözaltına alındı. U.E.Y., Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü ve polisteki ifadesinde, kıskançlık nedeniyle cinayeti işlediğini itiraf etti. Cinayet zanlısı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı. Baba İ.U.Ç. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Baba İ.U.Ç.’nin İfadesi

Baba İ.U.Ç., eşinden ayrıldığını ve yalnız yaşadığını belirtti. Kızının, annesiyle kaldığını ve kendisini ziyarete gelmek istediğini söyledi. Çocukların eve geldiklerinde baş başa konuşmaları için dışarı çıktığını ve döndüğünde kızını kanlar içinde bulduğunu ifade etti.

Sonuç

U.E.Y.’nin, kıskançlık nedeniyle eski kız arkadaşını öldürdüğünü itiraf etmesi ve mahkeme tarafından tutuklanmasıyla sonuçlanan olay, toplumu derinden sarstı. Henüz çocuk yaşta gerçekleşen bu cinayet, kıskançlığın ve gençler arasındaki ilişkilerin ne kadar ciddi sonuçlar doğurabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x