Özkan Uğur’un eşi tepkili… MFÖ “MF” oldu biraz durun

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında kaybettiğimiz usta sanatçı Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan Uğur, acılı sürecin ardından ilk kez konuştu. Aysun Uğur, “MF olarak sahneye çıktıklarını medyadan öğrendim. Büyük cesaret, bravo yani! Kızmadım, tek sözüm şu: Biraz durun!” dedi.

Bildiğiniz gibi MFÖ grubunun biricik Özkan uğur’u 8 Temmuz 2023 tarihinde vefat etti. Usta sanatçı vefatıyla 7’den 70’e milyonları yasa boğdu. 1984 yılında ilk albümleri olan ‘Ele Güne Karşı Yapayalnız’ ile şöhreti yakalayan MFÖ grubu, geçtiğimiz günlerde ilk kez Özkan Uğur olmadan sahneye çıktı.

Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in MF olarak sahneye çıkmasının ardından Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan Uğur ilk kez konuştu.

“Mazhar ve Fuat için hayat çok zor olacak” diyen Aysun Aslan Uğur, acı dolu günlerde aileye destek olan dostlarına teşekkür etti.

Aysun Uğur şunları söyledi:

“Sağ olsunlar. Aradılar sordular ama onların da acısı çok büyüktü ve koşacak halleri yoktu. Biz ailesiyiz. Onlar da öbür ailesiydi. Üç kişilik bir evlilik yürütüyorlardı. 50 yıl dile kolay. Bence şu an onlar da dışarıdan gelen büyük ve haksız bir baskı altındalar. Hepimiz yıkıldık, çöktük. Biz o günlerde en büyük desteği de vefayı da Cem Yılmaz’dan gördük. Allah razı olsun ve o çocuğun tuttuğunu altın etsin. Özkan’ı kaybettiğimiz gün eve geldiğimizde Cem ve ekibi olaya hakim olmuşlardı bile. Herkesi ağırladılar, yedirdiler, içirdiler. Ev doldu taştı her şeye koşar mı insan koştular. Ömür boyu unutmayacağım. Cem, Zafer, Öner, Ozan, MFÖ’nün menajeri Orçun, Sibel, Damla, İpek ve Hadiye her şeyimizdelerdi.”

Aysun Aslan Uğur, “Ölenle ölünmüyor ama yaşamak da eskisi kadar renkli ve kolay olmuyor. Ölüm acısı çok ama çok büyük bir acı, tarifi yok” sözleriyle yürekleri dağlarken, bu zorlu süreçte yaşadıklarını anlattı.

“MFÖ, 100 yıl geçse unutulmaz. O bir efsane” diyen Aysun Aslan, Mazhar ve Fuat’ın ‘MF’ olarak sahneye çıkmasını da değerlendirdi:

“İnsanlar da evine ekmek götürüyor, kolay değil tabii ki sahneye çıkacaklar. Ben çok üzülüyorum eleştirilmelerine. İnsanlar çalışmak zorunda. Nitekim “MF” oldular. Ben de bilmiyordum, medyadan öğrendim. Büyük cesaret dedim, bravo yani. İsterlerse MFÖ olarak da kalabilirler. Bundan sonrasında ne isim kullanacaklarına karışmak haddim değil.”

‘MF’ olarak sahneye çıkacaklarını medyadan öğrenen Aysun Hanım, Alev Gürsoy Cimin’in ‘kızmadınız mı yani?’ sorusunu da son derece naif ve hassas bir şekilde yanıtladı:

‘Kızmadım tabii… Benim tek söylediğim şuydu; biraz durun! Çok erken konuşulmaya ve oluşmaya başladı bunlar. En azından bir 6 ay yasımızı tutalım, hiçbir şey konuşmayalım lütfen. Bırakın ünlü olmasını, bir insan kaybediyorsunuz, bir evin 40 yıllık babası gidiyor, bu ciddi bir çöküş… Dünya stres sıralamasında insanı en çok yoran iki şey vardır; ilk sırada bir yakınının ölümü, ikinci sırada ise ev taşımak ve biz bu iki şeyi ardı ardına yaşadık. Daha yeni yeni toparlıyoruz işte.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x